Ma: 2025.06.09. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Politika és bűnözés
Központi Nyomozó Főügyészség: a bíróság nem bűncselekmény hiányában döntött arról, hogy nem hosszabbítja meg Kiss László óbudai polgármester letartóztatását
Privátkopó 2025. 05. 22. 9:10:00

Nem bűncselekmény hiányában döntött dr. Kiss László óbudai polgármester letartóztatásának megszüntetéséről nem jogerős végzésében a bíróság - ezt a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közölte, nyolc pontban pontosítva, illetve cáfolva a továbbiakban szabadlábon védekező DK-s politikus nyilatkozataiban szereplő egyes állításokat.



Központi Nyomozó Főügyészség leszögezte, hogy „tiszteletben tartják dr. Kiss László politikai jellegű nyilatkozatait, amiket az utóbbi napokban a különböző médiumokban és az önkormányzat képviselő-testületének ülésén tett; ezen politikai jellegű nyilatkozatokat a Központi Nyomozó Főügyészség továbbra sem kommentálja".

Magyarországon a gyanúsított letartóztatását az ügyészség indítványára a bíróság rendeli el. A bíróság végzése ellen fellebbezésnek van helye, amelyet háromtagú bírói tanács bírál el.

A bíróság a letartóztatásról és annak többszöri meghosszabbításáról jelen ügyben is a nyomozati iratok birtokában döntött. A letartóztatást megalapozó nyomozati ügyiratokat az ügyészség minden alkalommal dokumentált módon átadta a bíróságnak, dr. Kiss László gyanúsítottnak és a védőjének is.

„A bíróság a nem jogerős végzésében nem bűncselekmény hiányában döntött úgy, hogy nem hosszabbítja meg dr. Kiss László letartóztatását. A megalapozott gyanú meglétét a bíró a végzésében kifejezetten megállapította" - közölte a KNYF.

A nyomozó főügyészség cáfolta, hogy dr. Kiss családjával történő személyes kapcsolattartását az ügyészség korlátozta. „Azt a büntetés-végrehajtási intézet bonyolította le, az ügyészségnek a kapcsolattartás időpontjairól tudomása sem volt, így arról a sajtót sem értesíthette" - közölték.

„A Központi Nyomozó Főügyészség a gyanúsított levelezésének ellenőrzését jogszabályi felhatalmazás alapján tartotta fenn. Az ellenőrzést az ügyészség minden esetben dokumentált módon egy napon belül elvégezte" - emelték ki.

A letartóztatás, mint a legsúlyosabb, a személyi szabadságot is elvonó kényszerintézkedés szabályait jogszabályok határozzák meg, nem az ügyészség. „Egyetlen egy letartóztatott személy sem tarthat a büntetés-végrehajtás keretei között fogadóórát vagy járhat ki ülésekre” - reagáltak a polgármester kijelentéseire.

A KNYF értelmezhetetlennek nevezte dr. Kiss László azon, más ügyekkel és gyanúsítottakkal összevető állítását, hogy Völner Pál és Boldog István szavazhatott az alkotmánybírók megválasztásáról az Országgyűlésben, tekintettel arra, hogy egyikük sem országgyűlési képviselő.

Megjegyezték azt is, hogy „a Központi Nyomozó Főügyészség nem szivárogtatott ki sem nyomozati iratokat, sem más egyéb információt”.

Végezetül felidézték a március 5-én kiadott közleményüket, amely szerint az ügyészség több alkalommal is megpróbálta kihallgatni dr. Kiss Lászlót, aki megtagadta a vallomástételt. „A Központi Nyomozó Főügyészség továbbra is tiszteletben tartja a terhelt véleménynyilvánítási jogát".

További friss információk
Központi Nyomozó Főügyészség: a bíróság nem bűncselekmény hiányában döntött arról, hogy nem hosszabbítja meg Kiss László óbudai polgármester letartóztatását
Legfőbb ügyész: nyomozás folyik a Magyar Péter vezette Diákhitel Központ szerződései miatt, jelenleg a felderítés zajlik
Hasba rúgta párttársát Zugló távozó, DK-s alpolgármestere
A legfőbb ügyész indítványt tett dr. Magyar Péter európai parlamenti képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére
Nejlonzacskóba csomagolt készpénzzel akart luxusautót vásárolni egy szalonban a Pénzügyminisztérium korrupt referense
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat