Pártokon és kerületeken átívelő ügyben indított nagyszabású akciót a Központi Nyomozó Főügyészség. Úgy tudni, az előállítottak között van egy frissen leköszönt fideszes országgyűlési képviselő és Varga Mihály bizalmasa is.
Láng Zsolt csuklójára is bilincs került
Láng Zsoltot, a II. kerület volt polgármesterét, Gór Csaba kerületi frakcióvezetőt és Puskás Pétert, a III. kerület korábbi alpolgármesterét (valamennyien fideszes politikusok) is előállították az ügyészség keddi akciójában.
Az akció összefüggésben lehet az önkormányzatok parkfenntartási szerződéseivel. Az ügyészség korábbi közlése szerint az ügy lényege, hogy az óbudai önkormányzat fiktív és túlárazott szerződéseket kötött bizonyos cégekkel, ezektől aztán az önkormányzat egyes tisztviselői a szerződésekért cserébe pénzt kértek vissza.
A Központi Nyomozó Főügyészség vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatt folyamatban lévő, több önkormányzatot is érintő nyomozásában kedden összehangolt nyomozási cselekményeket hajtott végre. Molnár Zsolt volt MSZP-s országgyűlési képviselőt és Őrsi Gergely II. kerület polgármestert is előállították a nagyszabású ügyészségi akció keretében és délután gyanúsítottként hallgatták ki őket. |