A Nemzeti Védelmi Szolgálat felderítése alapján indult ügyben, a Fővárosi Nyomozó Ügyészség vádat emelt egy orvossal szemben, aki a világjárvány kirobbanása idején, koronavírus betegségben szenvedőknek szánt gyógyszerekkel kereskedett. Az ügynek további tizenkét vádlottja van.
A Szigetszentmiklósi Járási Ügyészség vádat emelt két férfi ellen, akik „unokázós” csalás módszerével közel húszmillió forintot szereztek meg egy idős sértettől.
A Kaposvári Járási Ügyészség szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás vétsége és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy húszas éveiben járó tatai nővel szemben. A vádlottat az ellene indult büntetőeljárások sem tartották vissza a további csalások elkövetésétől, mígnem Kaposváron letartóztatták.
Milliárdos kárt okozott a költségvetésnek az a 34 társaságot kiszolgáló számlagyáros bűnszervezet, amelyet a közelmúltban számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) - közölte az adóhatóság. Az országos bűnügyi akcióban 50 helyszínen kutattak, 23 gyanúsítottat hallgattak ki, közülük 4 embert őrizetbe vettek a hivatal munkatársai.
A hirdetőket átverő banda tagjait az esztergomi rendőrök a Nemzeti Védelmi Szolgálat Kiberfelderítési Főosztály munkatársaival együttműködve Győrben fogták el.
A Kaposvári Járási Ügyészség nagyobb kárt okozó, folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat azzal a budapesti férfival szemben, aki változatos módszerekkel csalt ki nagyobb összegeket a sértettektől.
A Kecskeméti Járási Ügyészség többrendbeli csalás és közokirat-hamisítás miatt vádat emelt egy házaspárral szemben. Az elkövetők az egyedül élő, idős, szellemileg leépült férfi bizalmába férkőztek, majd ingatlanai eladására, továbbá áruhitelek és személyi kölcsön felvételére vették rá. A befolyt vételárat, a hitelbe vásárolt árucikkeket és kölcsönösszeget megszerezték áldozatuktól.
A Fejér Vármegyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás bűntette és további bűncselekmények miatt vádat emelt egy férfival és hat társával szemben. Az elkövetők munkaerőkölcsönző cégekkel kapcsolatos adó- és járulékbevallási, illetve befizetési kötelezettség megszegésével a központi költségvetésnek 2,9 milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak.
A Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség letartóztatását indítványozta annak a tíz személynek, akik nagy értékű mobiltelefonok uniós beszerzésével összefüggésben építettek ki egy bűnszervezetet és okoztak éveken keresztül több milliárdos vagyoni hátrányt az állami költségvetésnek.
Közel másfél évig bujkált, de a KR NNI megtalálta a hamis COVID-19 PCR tesztekkel kereskedő, körözött veszprémi férfit, aki ellen több hatóság mellett a Veszprémi Törvényszék BV Csoportja is elfogatóparancsot adott ki. Elfogása után meg is kezdte jogerős börtönbüntetését, miközben több büntetőeljárás még vizsgálati szakban folyik ellene.
Tizenkilenc személlyel szemben emelt vádat a Balassagyarmati Járási Ügyészség, akik hamis munkáltatói igazolások felhasználásával igényeltek online kölcsönöket - olvasható az ügyészség honlapján.
A Fővárosi Főügyészség három orvost és két cégvezetőt érintően is fellebbezett a nyomozási bíró korábbi - bűnügyi felügyeletet elrendelő, illetve szabadító - döntésével szemben, amivel a másodfokú bíróság egyetértett, és mind az öt gyanúsítottat letartóztatta.
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy nővel szemben, aki azt állítva, hogy halálos beteg, összesen 30 500 000 forintot csalt ki a vele érzelmi kapcsolatban lévő férfitól.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztály Pénzmosás Elleni Osztálya a Nemzeti Adó-és Vámhivatal Pénzmosás és Terrorizmusfinanszírozás Elleni Iroda bejelentése alapján rendelt el nyomozást pénzmosás bűntett gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen, mivel 2021. augusztus 2. és 2022. január 26. között hat magyar vállalkozáshoz köthető bankszámlákra is érkeztek olyan összegek, amelyekkel kapcsolatban a küldő bank - csalásra hivatkozva - a pénzek visszahívását kezdeményezett.