Eddig is minden eleme bűzlött a tizenháromezermilliárdos cégek sztorijának, most kiderült: biztosan hamisak azok a brazil államkötvények, amiket Takács János cégei birtokolnak - írja a G7.
A vádirat szerint a többszörösen büntetett előéletű Mikó István I. rendű vádlott - jogtalan pénzszerzés céljából - az ismeretségi körében valótlanul azt terjesztette magáról, hogy jogász végzettségű, ügyvéd és befolyásos rendőrségi, valamint - fideszes - politikai kapcsolatokkal rendelkezik. A férfi valójában nem rendelkezett felsőfokú végzettséggel és nem volt jogosult a doktori cím viselésére sem.
Pedagógusok, szülők és gyerekek tettek vallomást a rendőrségen arról, hogy értelmileg akadályozott gyermekek ellen követtek el fizikai és lelki bántalmazásokat a dunavecsei iskolában. Valamennyien az iskolaigazgatót, Laub Miklóst nevezték meg elkövetőként. A hatóságok már nyolc eset miatt nyomoznak.
A Nyíregyházi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a nevelőszülővel szemben, aki a mulasztása miatt megfulladt nevelt gyermekének holttestével napokon keresztül autózott. Amennyiben a nő beismeri a bűncselekmény elkövetését, vele szemben 1 év és 10 hónap - 4 évnyi próbaidőre felfüggesztett - börtönbüntetés kiszabása a vádhatóság indítványa.
Napok óta találgatják a hazai sajtó munkatársai - és a fél ország -, ki lehet az a rejtélyes vállalkozó, akinek két cége összesen 13 ezer 500 milliárd (tizenháromezer-ötszázmilliárd) forintnyi brazil államkötvényt birtokol. A 66 éves, jelenleg éppen máltai lakcímről üzletelő Takács Jánosról eddig nem sok minden derült ki, nagyjából annyi, hogy a gazdasági életben nem túl sok sikert könyvelhetett el, korábban több cége is felszámolásra vagy kényszertörlésre került. A Privátkopó bűnügyi portálnak sikerült ezt-azt megtudni a vagyonát tekintve a világ 36. leggazdagabb emberéről…
Van egy budapesti székhelyű, három gazdasági társaságból álló cégcsoport. Az építőiparban tevékenykedő Wayet Service Kft. 2016 májusában, a Wayet Development Kft. (korábban Expert Development Kft.) 2023 októberében került a Romániából áttelepült Muste Mihai Daniel tulajdonába. Az óbudai Jubileum festék szaküzletet működtető WostroW Kft. 2011 elején alakult, tulajdonos-ügyvezetője Muste Melinda, Muste Mihai Daniel volt felesége. A Wayet Service Kft. cégjegyzékének tanúsága szerint a vállalkozást érintően a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága 2023. október 11-én büntetőjogi intézkedést rendelt el, mivel felmerült annak gyanúja, hogy a társaságot bűncselekmények elkövetésére (fiktív számlák befogadása) használták fel. A cégnyilvántartás adatai szerint Muste Daniel azt követően vásárolta meg a Wayet Development Kft.-t, hogy az adóhivatal pénzügyi nyomozói büntetőjogi intézkedést alkalmaztak a Wayet Service-szel szemben. Egy ismeretlen személy, aki valószínűsíthetően rálátással bír(t) a három cég működésére, több mint 100 oldalból álló, különböző visszaélésekre utaló dokumentumcsomagot küldött a Privátkopó bűnügyi portálnak, amelyhez részletes magyarázatot tartalmazó levelet is mellékelt.
A Bajai Járási Ügyészség bűnszövetségben elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés miatt vádat emelt tíz drogkereskedővel szemben, akik Jánoshalmát és Sükösdöt két éven át „kristály” nevű dizájner droggal látták el.
2023. szeptember 1-jén a Győri Regionális Nyomozó Ügyészség őrizetbe vette a győri rendőrkapitányt, Váczi Andrást, majd kevéssel később egy másik, ugyancsak a Győri Rendőrkapitányság állományába tartozó magasrangú rendőrtisztet is. Mindkét férfit hivatali bűncselekmények elkövetésével gyanúsították meg és letartóztatták. Váczi 8 hónapot töltött rácsok mögött, azóta - ahogy volt rendőri vezető társa is - bűnügyi felügyelet alatt áll. Az elmúlt időszakban a bűnügy egyre szélesedett, jelenleg már több mint húsz személyt gyanúsítanak a nyomozó ügyészek különböző bűncselekmények elkövetésével. Az eljárás során képbe került egy győri székhelyű, vagyonvédelemmel, biztonságtechnikával és távfelügyelettel foglalkozó cégcsoport is.
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség többrendbeli vesztegetés elfogadása hatósági eljárásban bűntette miatt vádat emelt három férfival szemben, akik több földterület árverését megelőzően jogtalan előnyt kértek a földet megvásárolni szándékozó vevőktől azért, hogy ők ne licitáljanak ugyanazokra a földekre.
Súlyos tízmilliókkal károsított meg két alvállalkozó cég egy budapesti székhelyű építőipari fővállalkozó társaságot. Elvállaltak, de nem végeztek el munkákat, a kért és kapott előleggel, valamint alvállalkozói díjjal leléptek, az átvett/átutalt pénzekről számlákat nem adtak. „Természetesen” - ahogy Magyarországon az már szinte megszokott - mindkét kft. strómanok neve alatt működött, a valódi tulajdonosok a háttérben mozgatták a szálakat.
A Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség kényszergyógykezelés elrendelését indítványozza azzal a Budapesten praktizáló, külföldi állampolgárságú orvossal szemben, aki szexuális cselekmény eltűrésére kényszerítette betegét.
A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség az első fokon kiszabott 25 év fegyházbüntetés helybenhagyását indítványozta azzal férfival szemben, aki gyermekpornográf képeket készített és szexuális erőszakot követett el gyerekek ellen.
Újabb hangfelvételek jutottak az RTL birtokába abból a Fejér megyei iskolából, ahol egy alsós tanító hónapokon keresztül verbálisan bántalmazott egy kilenc éves kislányt. Miután a szülők a csatornához fordultak, a tanító megpróbálta megvesztegetni a bántalmazott kislány családját: megkérdezte, mennyi pénzt kérnek azért, hogy az ügyet ne adja le a tévé.
A Fővárosi Főügyészség jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emelt vádat egy testvérpárral, az apjukkal, a nagybácsival, valamint a család barátjával szemben. Kábítószer-kereskedelem bűntette miatt állhat bíróság elé egy, a családdal kapcsolatban álló díler is.
Évente százmilliárdos nagyságrendű kárt okoznak az államnak az úgynevezett eldobós cégekkel elkövetett költségvetési csalások. A fővállalkozók a profitmaximalizálás érdekében olyan társaságokat használnak alvállalkozóként a pénzügyi trükközéseikhez, amelyeket - néhány százezer forint „díjazás” ellenében - nincstelen strómanok nevére alapítanak. Gyakori eset, hogy külföldi állampolgárok papírjaival hoznak létre „eldobós” vállalkozásokat, az ilyen esetekben többnyire csak a személyes iratok utaznak és „jelennek meg” az ügyvédi irodákban a cégalapítási procedúrán. Ezt a csalási formát jellemzően a vagyonvédelmi, valamint az építőipari szektorban alkalmazzák, bődületes - adózatlan - pénzekkel gazdagítva a fővállalkozó cégek tulajdonosait. A Privátkopó bűnügyi portál a következő hetekben több ilyen, kifejezetten bűncselekmények elkövetésére létrehozott cégcsokrot fog a nyilvánosságnak „átnyújtani”, ezzel is segítve az adóhivatal pénzügyi nyomozóinak munkáját.