„Elbuktam, és ezért vállalok minden felelősséget és következményt; a múlt éjjel ittas állapotban vitába keveredtem egy hölggyel, a vita a legnagyobb sajnálatomra tettlegességig fajult” - közölte Győrffy Balázs, a Fidesz-KDNP európai uniós képviselője, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke közösségi oldalán, hozzátéve: „elfogadhatatlan és vállalhatatlan, amit tettem. Cselekedetemet rettentően sajnálom. Noha sajnálatos módon nem emlékszem a történtekre, elfogadhatatlan, amit tettem.”
A Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós bűncselekmények miatt emelt vádat a Fővárosi Törvényszéken hét személy, köztük Horváth Csaba, Tóth Csaba, dr. Baja Ferenc és dr. Molnár Zsolt MSZP-s politikusok ellen. A vádhatóság azt indítványozta, hogy a bíróság ítélje a megnevezett politikusokat végrehajtandó szabadságvesztésre.
A Központi Nyomozó Főügyészség a korrupciós bűncselekmények miatt folyamatban lévő nyomozásában újabb öt személyt hallgatott ki gyanúsítottként, akik közül hárman - köztük dr. Kiss László polgármester - őrizetben vannak.
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt folytat nyomozást.
A Központi Nyomozó Főügyészség a korrupciós bűncselekmények miatt folyamatban lévő nyomozásában minősített vesztegetés elkövetésével gyanúsított meg öt újabb személyt, aki közül ketten őrizetben vannak.
Bűnszövetségben elkövetett, új pszichoaktív anyaggal való visszaéléssel gyanúsítják a hatóságok Blága Lászlót, a Fidesz-KDNP tiszabői önkormányzati jelöltjét.
„Végre tisztázódhat, hogy sem bőröndben, sem táskában, sem zacskóban nem fogadtam el 40 millió forintnyi kenőpénzt” - mondta az RTL Híradójának a kihallgatására siető Molnár Zsolt. A szocialista politikust vesztegetési ügy miatt gyanúsítottként idézte be csütörtökre a Központi Nyomozó Főügyészség.
A mentelmi bizottság javaslatának megfelelően a parlament 173 igen, 6 nem szavazattal felfüggesztette az MSZP-s Molnár Zsolt mentelmi jogát. A politikust befolyással való üzérkedés büntette miatt hallgatnák ki gyanúsítottként.
Összesen 54 vádlott szerepel abban - a főleg a Pénzügyminisztériumot és a Miniszterelnökséget érintő - kiterjedt korrupciós ügyben, amelyben a közelmúltban emeltek vádat. 2022-ben több tucat helyszínen csaptak le a gyanúsítottakra, akik kenőpénzért cserébe elsősorban vissza nem térítendő EU-s támogatások elnyerésében működtek közre. Az ügyészség Varga Mihály pénzügyminiszter számos korábbi beosztottjára, köztük egy főosztályvezetőre és egy volt helyettes államtitkárra is letöltendő börtönbüntetést kért.
A Központi Nyomozó Főügyészség befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatti nyomozásában ezidáig hat személyt hallgatott ki gyanúsítottként, köztük jelenlegi és volt politikusokat.
Dr. Polt Péter legfőbb ügyész - a befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatt a Központi Nyomozó Főügyészségen folyamatban lévő nyomozás eredményeként - indítványt tett az Országgyűlés elnökénél dr. Molnár Zsolt MSZP-s országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére.
A Pécsi Járási Ügyészség hűtlen kezelés és közokirat-hamisítás bűntette miatt vádiratot nyújtott be Kozármisleny polgármestere, Biró Károly ellen.
Vádat emeltek Putnik Lázár, korábbi újszentiváni polgármester ellen. Az ügyészség szerint Putnik négy társával egy munkásszálló építése során több mint 200 millió forint kárt okozott az állami költségvetésnek.
Felfüggesztett börtönbüntetést kért az ügyészség Törökbálint fideszes polgármesterére, Elek Sándorra önkormányzati ingatlanokkal összefüggő visszaélések miatt.
A Fidesz és a kormány szatelitszervezete, a CÖF 2021-ben alapított cége, a Kövess minket 2022 Kft. a cégnyilvántartás szerint 2021-ben és tavaly 121 és 177 millió forintos veszteséggel működött, a két év alatt az összes árbevétele a 150 milliót is alig haladta meg. Közben viszont ez a cég nagyjából egymilliárd forintot költött az ellenzéki politikusokat lejárató „háborúpártiak” kampányra.