Egy 54 éves nő az interneten került kapcsolatba egy, magát Jemenben dolgozó orvosnak kiadó férfival. Ismerkedni kezdtek, a férfi nagyon kedvesen udvarolt, majd hamar megbeszélték, hogy eljön Magyarországra meglátogatni újdonsült szerelmét. Ehhez különböző összegeket kért kölcsön.
A Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség 2020 májusában emelt vádat egy volt ügyvéddel szemben 4 rendbeli, különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette, különösen nagy értékre üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette, és több jelentős kárt okozó csalás bűntette miatt - tudta meg a Privátkopó bűnügyi portál.
Magyarországon először csapott le aktívan tevékenykedő "nigériai csalókra" a rendőrség - jelentette be Álmos Gergő, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kiberstartégiai Osztályának vezetője, Budapesten. Elmondta, a sértettek között volt olyan, akitől 71 millió forintot csaltak ki.
Csomagküldős csalások miatt volt nemzetközi elfogatóparancs érvényben a 27 éves ukrán fiatalemberrel szemben.
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy 35 éves nővel szemben, aki postavezetőként több mint 7 millió forintot csalt el az ügyfelektől.
A Győri Fellebbviteli Főügyészség sikeresen indítványozta a büntetése súlyosítását annak a nőnek, aki másfél millió forintot kért egy házaspártól azért, hogy 30 millió forint Európai Uniós pályázati pénzhez juttassa őket.
A Zala Vármegyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette miatt indítványozta három személy letartóztatását. Az elkövetők 2021 májusától működtettek egy olyan bűnszervezetet, amelynek célja az adótörvények kijátszásával történő - jogtalan - anyagi haszonszerzés volt.
A Főváros Főügyészség börtönbüntetést indítványozott három személlyel szemben, akik védjegyek - értéken aluli, így a tulajdonos cégnek vagyoni hátrányt okozó - megszerzésében működtek közre.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség vádat emelt négy szabolcsi férfival szemben, akik valótlan számlák kiállításával és felhasználásával 1 milliárd 300 millió forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek.
A rendőrségi tapasztalatok azt mutatják, hogy a bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.
A Győri Járási Ügyészség minősített sikkasztások miatt emelt vádat egy nővel szemben, aki az általa képviselt két társasháztól összesen 16 millió 500 ezer forintot sikkasztott el.
Piacfelügyeleti eljárást indított a Magyar Nemzeti Bank egy magánszeméllyel szemben, aki legalább kétszáz emberrel kötött megbízási szerződést tőzsdei kereskedésre úgy, hogy erre nem volt engedélye. A befektetők az elmúlt öt évben több mint kétmilliárd forintot utaltak át neki.
A Fővárosi Főügyészség különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette miatt emelt vádat egy cégcsoport két vezetője, valamint egy szabolcsi számlagyáros férfi ellen.
A Tolna Vármegyei Főügyészség többrendbeli minősített, üzletszerűen elkövetett csalás és sikkasztás - összesen 111 bűncselekmény - miatt emelt vádat egy 40 éves Tolna vármegyei férfi ellen, aki műtrágyakereskedő tevékenysége során 5 milliárd forintot meghaladó kárt okozott az üzletfeleinek.
2023 augusztusában tett feljelentést Balatonfüreden egy ott nyaraló debreceni férfi, mivel egy nő - magát banki alkalmazottnak kiadva - felhívta, és azt mondta neki, hogy a számláját feltörték és onnan valószínűleg több utalást is indítottak. Erre hivatkozva kérte meg a sértettet, hogy webes felületen töltse le az Anydesk alkalmazást, amit a férfi meg is tett.