Beismerte bűnösségét Jellinek Dániel, az Indotek-cégcsoport vezetője, akit különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalással vádolt az ügyészség. A bíróság így bűnösnek mondta ki az egyik leggazdagabb magyar vállalkozót.
A csalásokra szakosodott bűnszervezet egyik vezetője két kézzel szórta a kicsalt pénzt. A hajdú-bihari rendőrök Budapesten fogták el a nigériai férfit.
A gyanú szerint a nő - egy ismerőse kérésére - WISE számlát nyitott, majd 2023 februárjában, adathalász program segítségével, egy csomagküldő szolgálat adatait felhasználva, a sértettől közel 600 000 forintot csalt ki.
A bűnügy főszereplője egy olyan férfi, aki több négycsillagos szállodában is szakácsként dolgozott, és munkaköréből is adódóan „széles körű kapcsolatrendszerre tett szert”, amit arra használt fel, hogy a jómódú ismerőseinek, barátainak befektetéseket ajánljon. És miután azokat „a megnyerő modora és látszólagos nagyvilági élete - drága ruhák, értékes külföldi rendszámú autók, évi több nyaralás - is meggyőzte arról, hogy érdemes az általa felvázolt üzletekbe fektetni”, rendesen fizettek is neki - tájékoztatott a Somogy Vármegyei Főügyészség.
A Kaposvári Járási Ügyészség nagyobb kárt okozó, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy Hajdú-Bihar vármegyei férfival és három társával szemben. Az elkövetők valótlan mobilgarázs hirdetésekkel okoztak kárt több mint félszáz sértettnek.
A férfi az éjszakai műszakok alatt több mint egymillió forintot vett el a cég pénztárából.
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztálya egy tavaly augusztus óta tartó nyomozás eredményeként számolt fel egy csalásra szakosodott bűnszervezetet.
A Marcali Járási Ügyészség csalással vádolta meg azt a fiatal férfit, aki az interneten különböző eszközöket hirdetett eladásra, azonban a sértetti utalások után - teljesítés nélkül - elérhetetlenné vált.
A Balassagyarmati Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki közel száz embert vert át befektetési ajánlataival, amellyel összesen több, mint egymilliárd forint kárt okozott.
Ismeretlenek azzal hívtak fel egy 81 éves veszprémi férfit, hogy a korábban nyitott - állítólag az évek során nagyobb összeget jövedelmező - bitcoinszámlájáról szeretnének kiutalást küldeni a számára. Meggyőzték, hogy az összeg utalásához különböző programokat kell telepíteni a számítógépére és a telefonjára. Ezek a programok valójában távoli hozzáférést biztosítottak a csalóknak a férfi eszközeihez.
Egy 67 éves veszprémi nőt hívott fel egy, magát „Microsoft ügyintézőnek” kiadó, angolul beszélő nő. Elmondta, hogy látja a központi gépükön, hogy a sértett laptopján sorozatos hibaüzenetek jelennek meg, felajánlotta a segítségét ezek javítására.
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt vádat emelt nyolc férfival szemben, akik az áfa fizetés elkerülése érdekében az Európai Unióból beszerzett sajttermékeket fiktív cégláncolatokon keresztülfuttatva több mint 1 milliárd forint hiányt okoztak a költségvetésnek.
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztályának nyomozói egészségügyi dolgozókat értek tetten, akik a helyi kórházban nyújtott ellátásért rendszeresen pénzt fogadtak el.
Csalás, információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás és pénzmosás miatt folytat nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztálya. A felderítésben már a kezdeti szakasztól - közel egy éven át - a Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársai is aktívan részt vettek.
A Bajai Járási Ügyészség pénzmosás bűntette miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki online végezhető munkára jelentkezett, de annak keretében nem legális munkát végzett, hanem csalásból származó pénzek átutalásában működött közre.