Több százmillió forintos költségvetési csalás bűntett elkövetésének gyanúja miatt folytat nyomozást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága a vitaminokat és étrend-kiegészítőket forgalmazó „Ökonet-Európa” Kft. tevékenységével összefüggésben - értesült a Privátkopó bűnügyi hírportál.
A Szerencsi Járási Ügyészség vádat emelt egy 45 éves elkövető ellen sikkasztás bűntette miatt. A vádlott egy borsodi község hegybírájaként éveken keresztül összesen több mint 2,5 millió forintot tulajdonított el a pénztárból.
Korrupciós bűncselekmények miatt került őrizetbe egy NAV-os alkalmazottat, a gyanúsított letartóztatásáról pénteken dönt a Győri Járásbíróság - közölte a Legfőbb Ügyészség.
Fiktív számlákat kiállító építőipari céghálózat hét tagját tartóztatták le Tatabányán; a gyanú szerint csaknem kétmilliárd forintos kárt okoztak.
Az egyik veszprémi oktatási intézmény tett feljelentést 2021. szeptember 3-án arról, hogy egy ismeretlen férfi bement az iskola épületébe, és az ott dolgozó gondnoktól kölcsönkérte az iskola néhány szerszámgépét azzal az indokkal, hogy a közelben - szerelés alatt - álló tehergépkocsiját megjavítsa.
Az elmúlt néhány évben legalább egymilliárd forintot csalt el az a bűnözői kör, amely az őrző-védő iparág zavarosában halászik. A cégláncolat egyik végén a tisztességesnek, jogkövetőnek látszó fővállalkozók állnak, az alsóbb szinten, az úgynevezett betétcégekként működő alvállalkozók alatt azonban úgy cserélgetik a pénzlenyúló vállalkozásokat, mint luxusprosti a tangáját. A pénzek ugyanis itt, a legalsó polcon, az alvállalkozók alvállalkozóinál tűnnek el, és vándorolnak - egyelőre még - ismeretlen zsebekbe. A fővállalkozók tulajdonosai azt állítják, nekik semmi közük a szervezettnek tűnő költségvetési csalásokhoz. Amennyiben elolvassák riportunkat, lehet, hogy Önök is kételkedni fognak ebben…
Több mint egy évtizede kezdődött annak a hölgyek a kálváriája, aki állítása szerint jóhiszeműen és naivan bízta rá a pénzét Fischl Andrásra, ismertebb nevén Frabatóra, a magát „mestermágusnak” tituláló férfira.
A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség kötelesség megszegésére irányuló hivatali vesztegetés bűntette miatt emelt vádat egy pénzügyőr hadnagy ellen a Debreceni Törvényszéken. A pénzügyőr vesztegetési pénzért arra akart rávenni egy rendőr alezredest, hogy segítsen ukrán állampolgárok fiktív munkavállalási céllal benyújtott kérelmeinek elintézésében.
Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntett miatt csaptak le több őrző-védő cégre a NAV pénzügyi nyomozói. A büntetőeljárásban ismert, több milliárd forintos árbevétellel büszkélkedő gazdasági társaság is érintett. Az adóhivatal bűnügyi munkatársai több személyt gyanúsítottak meg bűncselekmények elkövetésével - értesült a Privátkopó bűnügyi hírportál.
Milliárdok érkeztek 32 különböző országból egy Magyarországon működő bűnszervezet által használt bankszámlákra. A pénzmosásnak a BRFK nyomozócsoportja vetett véget, a bűnügyi elemzőmunkát az Europol támogatta. A rendőri művelet gyorsmérlege: 44 gyanúsított, 407 zárolt bankszámla, 678 millió forintnyi lefoglalt pénz.
A rendőrök befejezték az ügy vizsgálatát azzal a férfival szemben, aki a megalapozott gyanú szerint 15 egyházi személytől csalt ki összesen több mint 37 millió forintot.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság a Nemzeti Védelmi Szolgálat jelzése alapján még tavaly indított nyomozást, mivel a rendelkezésre álló adatok szerint egy budapesti kórház főnővére 2020 augusztusában egy néni ápolásáért cserébe - annak ellenére, hogy ingyenes ellátásra volt jogosult - a lányától 170 ezer forintot kért.
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt nyomoz a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Liszt Ferenc Repülőtérhez köthető cégek ügyében - tudta meg a PestiSrácok.hu. Információink szerint egyelőre hetvenmilliós adócsalást gyanítanak, de ennek összege még emelkedhet. A nyomozást titkos információgyűjtés is megelőzte, majd miután megállapították, hogy a gyanú fennáll, elrendelték a nyomozást, amelynek már több gyanúsítottja is van.
Közel 260 millió forint adót és járulékot nem fizetett be az a vagyonvédelemmel foglalkozó borsodi bűnszervezet, amelyet a napokban számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Az elkövetők letartóztatásba, illetve bűnügyi felügyelet alá kerültek.
Néhány év alatt mintegy 70 millió forintot keresett az a társaság, amely különböző webfelületeken úgy hirdette magát, mint ahol egy év alatt érettségihez lehet jutni. A cég oktatási listájában ezen túl szerepeltek különböző szakképesítések, sőt még diploma is. A sértettek száma közel félezerre tehető, de a nyomozók továbbra is várják a becsapottak jelentkezését.