Ma: 2024.09.25.
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info






 
Vissza a főoldalra
Valóságos cégtemető működött az ismert táncművész lakásában - celebek is odapaterolták a lerohasztott vállalkozásaikat
Privátkopó 2024. 02. 28. 9:10:00

Az elmúlt években összesen mintegy 400 cégnek biztosítottak székhelyet abban a Budapest XIII. kerületi lakásban, amelyet 2020 decemberében vásárolt meg Kovács Richárd, a Madách Színház táncművésze. A gazdasági társaságok többségének „befogadását” a táncművész apja tette lehetővé, aki a cégnyilvántartás szerint eladósodott, az adóhivatal által „kergetett” vállalkozások eltüntetésére szakosodott, ebből élt. Az érintetteket többször kereste a Privátkopó bűnügyi portál, azonban a feltett kérdésekre nem reagáltak.



Igazi cégtemetőként funkcionált az elmúlt években a Budatest XIII. kerület, Lehel utca 48. szám alatti társasház egyik első emeleti lakása. Az ingatlan mintegy 400 olyan cégnek adott otthont, amelyek - rövid időn belül - a felszámolás vagy a kényszertörlés sorsára jutottak. A viharvert, köz- és egyéb tartozásokkal terhelt társaságokat a Kovács Tibor László által gründolt Cégkovács Kft. terelgette az üzleti élet rögös útján.

Kovács Tibor László egyébként magánszemélyként is igen aktív volt a mögöttünk hagyott esztendőkben: több mint 180, a fizetésképtelenség mezsgyéjére sodródott, a tulajdonosok számára kényelmetlenné vált vállalkozás „elhantolásában” működött közre. Ezeket a „problémás” társaságokat a Kovács Tibor László érdekeltségébe tartozott Cégfenntartó Kft., Cégmánia Kft., Cégduna Kft., Cégmarket Kft., Topex Kft. és Kovács Kft. nevére íratták át, az ügyvezetői széket pedig maga a „cégbűvész” foglalta el. Volt, hogy csupán 2-3 hónapig „vezette” a már a tetszhalál állapotába került vállalkozásokat. A kinyuvasztott társaságok többsége szerb vagy ukrán nincstelenek kezei között végezte, nyilvánvalóan azzal a céllal, hogy elérhetetlenek legyenek a magyar hatóságok számára. Ezt nevezik cégfantomizálásnak. Azonban olyanra is gyakran akadt példa, hogy Kovács Tibor László ügyvezető, valamint tulajdonosként a hozzá kapcsolható kft.-k vitték el felszámolásba vagy kényszertörlésbe az adótartozásokkal „megrakott” társaságokat. Joggal vélelmezhető, hogy ezt a „munkát” Kovács nem ingyen végezte, azonban arról nincs információnk, hogy az ilyen úton szerzett bevételeiből mekkora összeget vallott be az adóhatóságnak.

Ami Kovács vállalkozásainak sorsát illeti: a Cégkovács Kft. 2018-ban kényszertörlése (Kovács Tibor László egy olyan személynek, Mátyus Zsoltnak passzolta át a vállalkozást, aki 13 cég elsüllyesztésében vett részt), a Cégfenntartó Kft. 2014-ben kényszertörlésre (itt Kovácstól egy másik Kovács, Kovács Dávid vette át a kifektetett társaságot, akinek nevéhez nem mellesleg 50 vállalkozás elborítása köthető), a Cégduna Kft. 2014-ben kényszertörlésre, a Cégmarket Kft. 2014-ben kényszertörlésre, a Cégmánia Kft. 2010-ben felszámolásra, a Topex Kft. 2010-ben felszámolásra, a Kovács Kft. (amelyet később a tatabányai cégtemetőben Ajjaj 03 Kft. elnevezésre kereszteltek, hogy nehezebben találjanak rá a hatóságok és a hitelezők) ugyancsak felszámolásra került. Az tehát túlzással sem állítható, hogy a férfi sikeres vállalkozónak számítana a gazdasági életben.

Mindazonáltal a Lehel utcai lakásba bejelentett társaságok közül ma már gyakorlatilag egy sem működik, szinte kivétel nélkül a kényszertörlés vagy a felszámolás sorsára jutottak. Lehet ez fatális véletlen?

A cégnyilvántartásból kitűnik, hogy az „eldobott” cégek jelentős része ukrán, szerb, román és moldovai „üzletasszonyok” és „üzletemberek” tulajdonába került, akiknek egyébiránt a rozzant biciklijükön és a kifizetetlen közüzemi csekkjeiken kívül semmijük nem volt. Hogyan kerültek kapcsolatba az „eladók” ezekkel a vagyontalan „vevőkkel”? Honnan szerzett tudomást - például - az eldugott szerb kisfaluban élő cigányasszony, hogy eladósorba került néhány lepukkant magyarországi cég? Miért érezte jó üzletnek ezeket a „kukaérett” vállalkozásokat „megvásárolni”? Amelyeket aztán egy másodpercig sem működtetett… Lehetséges-e az, hogy ezeknek a szerencsétlen külföldieknek csak az útlevelét használták fel, ők maguk jelen sem voltak az adásvételi procedúrákon?

Nézzünk néhány konkrét példát! Lakatos Márk, az ismert stylist 2021. január végén eladta a Stílusterápia Kft. nevű vállalkozását, amelyet éppen aznap jelentettek át a XIII. kerület, Lehel utca 48. szám alatti ház első emeleti lakásába, amikor a Moldovában élő Mihail Mihailovnak átadta azt. Az úgynevezett adásvétel után néhány hónappal megjelent a társaság cégjegyzékén a NAV végrehajtása, amelyet adótartozás miatt rendeltek el, amit aligha Mihail Mihailov „lapátolt össze”, ő csak elvitte a balhét - Lakatos helyett.

Az egykori műsorvezető, Pokrivtsák Mónika is szükségét érezte annak, hogy Binart Média Kft. nevű cégétől 2011. február 25-én megváljon. Figyelemre méltó, hogy pont ezen napon változott a kft. székhelye: „teljesen véletlenül” a Budapest XIII. kerület, Lehel utca 48., I. emeleti ingatlanba költöztették át. A társaság új tulajdonosa a Kovács Kft., új ügyvezetője pedig Kovács Tibor László lett. A Binart Média kényszertörlését - adótartozás miatt elrendelt végrehajtási bejegyzéssel a cégjegyzékben - 2013 augusztusában rendelte el a Fővárosi Bíróság Cégbírósága.

A Testnevelési Egyetem adjunktusa (Torna-RG-Tánc-Aerobik Tanszék), Katus Tamás 2011. április 27-én lett Kovács Tibor László „ügyfele”, azon a napon „adta el” nyűggé vált társaságát, a Dínó Sportszervező Kft.-t a „nagy cégmágus” vállalkozói holdudvarába tartozó Cégmarket és Cégduna nevű társaságoknak. Szinte hihetetlen, de a jelzett napon a vállalkozás székhelye is megváltozott - ki nem találják -, a Lehel utcai lakásba jelentették át. A Dínó új ügyvezetőjének Kovácsot „választották”. Alig két és fél hónappal később már egy szerb állampolgár, Biro Ervin neve került bejegyzésre - ügyvezetőként és tulajdonosként - a cégnyilvántartásba. 2013. október elején aztán ez a „nagyívű vállalkozás” is oda jutott, ahova az összes többi: kényszertörléssel a cégtemetőbe.

A nagy cégvásárlási forgatagban néhány személy neve visszatérően felbukkant: az ukrán Bentse Shandor 9, a szintén ukrán Kliuchka Maksym 9, a szerb Kolompár Erika 6, míg az ugyancsak szerb Kolompár Anica 5 - köztartozást felhalmozó - cég eltüntetéséhez adta a nevét. Feltéve, hogy egyáltalán tudomásuk volt arról, hogy vállalkozásokat vásároltak Magyarországon…

2023 áprilisában írt a Privátkopó arról, milyen trükkös módon vált meg Dr. Szemerey Balázs István plasztikai sebész a Mediburg Klinikát működtető Mediburg Klinika Egészségügyi és Szolgáltató Kft. elnevezésű társaságától. A céget mintegy 14 millió forint kártérítés megfizetésére kötelezte a bíróság a plasztikai sebész által elkövetett orvosi hiba miatt, ám a doktornak nagyon nem akaródzott fizetni. Dr. Szemerey „eladta” a kft.-t egy szerb állampolgárságú cigányasszonynak, Kolompár Krisztinának. Az ügyletet a csoda kategóriájába sorolható módon sikerült nyélbe ütni: a vevő írásos nyilatkozata szerint a Mediburg kft.-t nem vette meg, sosem járt az adásvétel helyszínéül szolgáló Zalaegerszeg városában, az eladót, Dr. Szemereyt nem ismeri. Ellenben: korábban ellopták az útlevelét. Vajon kinek adta el valójában a vállalkozását a plasztikai sebész? Az adásvételi szerződést ellenjegyző ügyvéd kellő alapossággal vizsgálta-e a vevő személyazonosságát?

Mindez hogyan jön ide? Így: a „vevő” Kolompár Krisztina - aki egyébiránt állítása szerint ott sem volt - meghatalmazta(?) a SZEM-BÁR Kft. képviseletében Kovács Tibor Lászlót, hogy kézbesítési megbízottként helyette és nevében teljes jogkörrel eljárjon. A SZEM-BÁR Kft. székhelye ugyanaz a XIII. kerület, Lehel utcai lakás volt, ahol cégek százait „takarították el” a hatóságok szeme elől. A Mediburg Egészségügyi és Szolgáltató Kft. székhelyét az adásvétel napján megváltoztatták, új „otthonra” - kapaszkodjanak meg - a Lehel utcai kégliben lelt.

Az ügyről beszámoló korábbi cikkünk itt olvasható:

https://www.privatkopo.info/WebArticleShow.aspx?AGM=Joghalo&AN=szemereyugy&MN=Joghalo&LN=Hungarian

2020 decemberében új tulajdonosa lett a céghamvasztóként üzemelő Lehel utcai ingatlannak: Kovács Richárd, Kovács Tibor László fia. Richárd, aki a Madách Színház táncművésze, igazi celeb, nemrégiben azzal került be a bulvárhírekbe, hogy összejött Széphalmi Juliska táncművésszel. Néhány hónappal később meg azzal, hogy szakított vele.

A művész úr megjelenésével az angyalföldi társasház lakóközössége arra számított, hogy megszűnik végre a székhelyszolgáltatással összefüggő nagy jövés-menés az épületben. Tévedtek. Mert bár a korábban oda bejelentett, kicsontozott cégek fokozatosan kikoptak (felszámolással vagy kényszertörléssel) az első emeleti lakásból, azonban a helyükre új „haldoklók” érkeztek. A cégnyilvántartás szerint 2021-ben, tehát azt követően, hogy Kovács Richárd tulajdonába került az ingatlan, több mint 60 céget jelentettek be a táncművész lakásába. A székhely bejelentéséhez Richárd befogadó nyilatkozatára volt szükség, tehát nem állíthatja azt, hogy nem volt tudomása arról, hogy „rogyjunk össze” vállalkozások leltek nála menedékre - folytatva a haladást az apuka által kitaposott ösvényen.

Nyilván senkinek nem okozunk meglepetést azzal, amikor azt írjuk, a több mint 60, 2021-ben Richárd lakásába bejelentett társaság egyike sem működik már, 2022-ben és 2023-ban a felszámolás vagy a kényszertörlés tett pontot földi létük végére. Többségük - ahogy az arrafelé lenni szokott - ukrán, szerb és román ágrólszakadtak neve alatt múltak ki.

2022 elején egy A/4-es lap került a Lehel utcai ház ajtajára: „Tisztelt Látogató! 1135 Budapest, Lehel utca 48., 1/1. címen 2021. december 31-től a székhelyszolgáltatás megszűnt.”

Kovács Richárd ma már csak táncol, és stresszoldó akupunktúrás piercinget szúr a Medical Piercing szalonban. A szépségipari vállalkozást üzemeltető cég székhelye - már leírni is unalmas - a Lehel utca 48. szám I. emeletén található. A Ricsi-lakban.

(Megjegyzés: a Privátkopó bűnügyi portál több alkalommal kereste kérdésekkel Kovács Tibor Lászlót és Kovács Richárd táncművészt, azonban a nevezett személyek egyetlen alkalommal sem reagáltak.)

További friss információk
Súlyosabb büntetést kér az ügyészség az ötéves gyereket molesztáló vén pedofilra
Jön! Nagyszabású nyomozás folyik közismert vagyonvédelmi cégekkel szemben, amelyek többmilliárdos áfacsalás sorozat haszonhúzói lehetnek
Még mindig több milliárd forintot lopnak el az online csalók a magyarok számláiról
Biztosra vehető, hogy az ezermilliárdokat érő brazil kötvények hamisak
Súlyos vádak: jövő héten kezdődik a fideszes kapcsolataival kérkedő álügyvéd, Mikó István büntetőpere
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat