Az előző cikkünkben kifejtettük, hogy a BKV menesztett vezérigazgatója, Bolla Tibor miként adott 120 millió forintos uzsoraszerű kölcsönt egy cégnek még 2019-ben, és hogyan engedményezte a követelést a hitelt felvevő cég ügyvezetőjére, aki nem mellékesen az egyik kezes is volt az ügyletben, hogy megszerezze a másik kezes ingatlanait. A kötelezettből jogosulttá váló Dr. Schmolling Barbara, a „rózsadombi üzletasszony” azonban nem csak ebben a jogilag megkérdőjelezhető akcióban vett részt. Cikkünk megjelenése óta kiderült, hogy új bizonyítékok miatt a BRFK Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztálya csalás bűntett gyanújával folytatja a nyomozást. Ebben a cikkben felsoroljuk, milyen további kétes ügyletek kapcsolódnak Dr. Schmollinghoz, hogyan próbálta megszerezni korábbi üzlettársa, a feltaláló Virágh Attila milliárdos vagyonát.
A témával kapcsolatos korábbi cikkünk itt olvasható:
https://www.privatkopo.info/WebArticleShow.aspx?AGM=Joghalo&AN=schmollingbolla&MN=Joghalo&LN=Hungarian
2017-ben közös céget alapított - Dockstar Europe Kft. néven - Dr. Schmolling Barbara és Virágh Attila a férfi találmányának hasznosítására.
Erről „együttműködési megállapodás” született, amelyből három lényeges pontot emelünk ki:
1. A megállapodás értelmében Dr. Schmolling a feltaláló Aegon Hitel Zrt.-nél lévő tartozását rendezi és a fejlesztési munkákra további összeget fordít.
2. A feltaláló a közös cégre ruházza találmánya hasznosítási jogát.
3. Dr. Schmolling opciós vételi jogot biztosít magának szerződésszegés esetére a feltalálóval szemben.
Dr. Schmolling végül úgy „rendezte” az Aegon Hitel Zrt. követelését, hogy azt nem törlesztette, hanem saját magára engedményeztette, azaz megvásárolta, majd jelzálogjogot jegyeztetett a feltaláló sok százmillió forint értékű ingatlanjaira.
Két évvel később Virágh Attila kifizette Dr. Schmolling 95 millió forintos követelését, mire a „rózsadombi üzletasszony” jelzálogtörlési engedélyt készíttetett az ügyvédjével és töröltette magát az ingatlanok tulajdoni lapjairól.
„Megállapodtunk és - gyermekeim örökségéből édesanyjuk és nagymamájuk halála után - átadtam neki 95 millió forintot, hogy végleg levonuljon az ingatlanjaim tulajdoni lapjairól. A pénz átadása után valóban megíratta ügyvédjével a jelzálogtörlési engedélyt és törölték a 2018 júliusában követeléseit a földhivatalban” - mondta Virágh Attila a Privátkopó bűnügyi portálnak.
A szentendrei irodaházat is „átmentette” a saját cégébe az üzletasszony
A Dockstar Europe Kft. működéséhez a Dr. Weiss Patikától korábban felvett egy 30 millió forint összegű hitel is, amelyet - fedezetként - Virágh Attila ingatlanára terheltek. Bolla Tibor feltétele volt az általa nyújtott 120 millió 600 ezer forintos magánkölcsönnel összefüggésben, hogy a Virágh ingatlanán lévő terhelés megszűnjön, ezáltal a volt BKV-vezér lehessen az egyedüli jelzálogjogosult az ingatlanon. Ezt a hitel a Bollától kapott pénz megérkezése után úgy rendezték, hogy a 30 millió forintos összeget Dr. Schmollingnak utalta a Dockstar Europe Kft., mivel a Dr. Weiss Patika tulajdonosa az ő ismerőse volt és a „rózsadombi üzletasszony” megígérte Virághnak, hogy rendezi az ügyet. A kapott pénzből azonban Dr. Schmolling a tartozást - ahogyan korábban az Aegon követelést is - nem kifizette, hanem Virágh Attila tudta nélkül megvette.
„Dr. Schmolling Barbara jogtalanul behatolt a cég irodaházába és kiürítette azt, eltulajdonított minden céges iratot, az összes számítógépet, laptopot, számlákat, banki szerződéseket, magántárgyainkat. Aznap futárral küldött egy levelet, amelyben közölte, hogy mivel - állítása szerint - nem voltam hajlandó megállapodást kötni a találmányom hasznosítási jogáról, ezért 1 milliárd forint kötbér igényt jelentett be, továbbá közölte, hogy névértéken „megveszi” a kft.-ben lévő tulajdonrészemet. Ezzel a cégben többségi tulajdonba került. Az együttműködési megállapodásunkban, amelyet vele és a céggel kötöttem és a melyről azt hitték, végleg eltűnt, az szerepel, hogy a találmányom hasznosítási jogát átruházom a közös vállalkozásunkra, tehát Dr. Schmolling hivatkozása, amely szerint nem ruháztam át a találmányom hasznosítási jogát a közös cégünkre, valótlan volt” - fűzte hozzá Virágh.

A „rózsadombi üzletasszony” később - az együttműködési megállapodást felhasználva - bejegyeztette a találmány hasznosítási jogát, majd azt - a működési szabályzat és az együttműködési szerződésben foglaltak ellenére - átjátszotta saját, egyszemélyes cégének.
„Mivel Dr. Schmolling azt hihette, hogy a jogtalan behatoláskor minden iratunkat elvitte, így a kifizetésről szóló iratot is, újra követelte a számára már kétszeresen - egyszer a tulajdonrésszel, egyszer pedig 95 millió forinttal - már megfizetett követelést. Ez volt az a követelés, amelyet megvásárolt az Aegon Hitel Zrt.-től, és amelynek rendezésekor jelzálogtörlő nyilatkozattal levonult a tulajdoni lapokról” - magyarázta a vagyonából kiforgatott feltaláló.

De ez még nem minden: a „rózsadombi üzletasszony” a Dockstar Europe Kft. milliárdos értékű, szentendrei irodaházát saját, egyszemélyes kft-je nevére íratta át. A cég nagyértékű motoros yachtját egy másik kft-jébe menttette ki, megszerezte Virágh Attila összes ingatlanát és azokat a saját nevére íratta. Az adásvételi szerződéseket eladóként és vevőként is Dr. Schmolling Barbara írta alá. A nő, értesülvén a nyomozásról, menti a menthetőt és tulajdonjog fenntartáshoz kapcsolódó vevői jogot jegyeztetett be az ingatlanok tulajdoni lapjaira - az apja nevére.
Virágh Attila szerint történhettek még további törvénytelenségek gyanúját felvető cselekmények a kettős aláírású kft.-ben, az egyedüli aláírásoktól kezdve a fenyegetéseken, pressziókon át a további feljelentésekig, vegzálásokig, de ezeket csak a rendőrségi nyomozás lezárását követően, az események bizonyítottsága esetén fogjuk részletezni.
S. A. |