Kommandósok gyűrűjében hozták vasárnap Pozsonyból - úgy tudjuk, Párkányon és Szobon keresztül, páncélautón, helikopteres kísérettel - Budapestre Jozef Rohacot, akit a Fenyő-gyilkosság elkövetésével gyanúsít a rendőrség.
Újabb, immáron a sokadik szál merült fel Fenyő János médiavállalkozó kivégzésével kapcsolatban. Állítólag a szlovák Jozef Rohác DNS-e megegyezik azzal a mintával, amit a gyilkos által használt sapkában talált hajszálból nyertek a szakemberek, sőt, a legújabb hírek szerint a magyar nyomozók egyértelműen tudják bizonyítani, hogy Rohác kezében volt a Fenyő életét kioltó Agram típusú géppisztoly. Állítólag.
„Amíg embereknek nézik és nem dúvadaknak e kóbor emberi állatokat, addig nem is férnek életterük közelébe” , a cigány „nem polgártárs, hanem prédára járó állat emberi alakban", "kipusztításukról külön törvényt kell hozni” - ilyen megállapítások olvashatók alább található lapszemlénkben. Ugyan a kóborlás ma már nem jellemző a cigányságra, a bűnöző életmód annál inkább, így a szöveg legnagyobb része akár ma is keletkezhetett volna. Ha merné ma újságíró így kimondani az igazságot... Súlyos következmények nélkül…
A hír ugyan 70 évvel ezelőtti, de a cigánykérdés azóta is rendezetlen…
„Hétről-hétre tolvajcigányok foglalkoztatják a rendőrséget és a bíróságokat - Szerdán hat cigányt ítélt el a győri törvényszék.” (Győri Nemzeti Hírlap, 1941. május 30.)
Életének 82. évében meghalt Tóth Tibor, azaz Csupati bácsi. Ő volt a legendás nyomozókutya, Kántor gazdája. Lakóhelyén, Szombathelyen érte a halál.
Egy évtizeden keresztül büntetlenül támadta meg áldozatait egy kéjgyilkos Szolnok megyében az ötvenes és a hatvanas években. A kéjgyilkos helyett egy tiszaföldvári férfit ítéltek el, aki 11 évet húzott le a szegedi Csillag börtönben. Riport csak 18 éven felülieknek!
A magyar büntetés-végrehajtás történetében egyedülálló bűncselekmény zajlott 26 évvel ezelőtt, 1984. október 19-én a Szegedi Fegyház és Börtönben. Richter Richárd elítélt két művezetőt megölt, négyet súlyosan megsebesített a börtöngyárban ámokfutása során. Miután közülük egy később a kórházban meghalt, kimondta a bíróság: Richter büntetése legyen halál. 1985-ben, a börtön alapításának 100. évében, a Csillag akasztóudvarán szorult meg Richter nyakán a kötél.
Nem mindenben állított igazat a tv2 „Esti Frizbi Hajdú Péterrel” című műsorának legutóbbi adásában Chilkó Ferenc, a BRFK életvédelmi alosztályának egykori vezetője. Más részleteket tekintve pedig életszerűtlennek tűnt a Fenyő-gyilkosság kapcsán előadott sztorija.
1994 elején, Orosházán, Szegeden és Szabadkán az előző évi kecskeméti tragédiához kifejezetten hasonló gyilkosságok történtek. Valamennyit a hidegvérű, profi kegyetlenség jellemezte. Szegeden a közismert Z. Nagy család kiirtása rázta meg a várost.
Egy albán bűnöző a gyilkosság helyszínéről felhívott egy volt magas rangú rendőrtisztet, a beszélgetés nagyon rövid volt, és úgy vélem, az egykori főrendőr tudhatja a bűncselekmény megfejtését - állította Labanc Ferenc egykori operatív főnyomozó a tv2 „Esti Frizbi Hajdú Péterrel” című bulvárműsorában.
Labanc Ferenc fejében összeállt a kép arról a bűntényről, amely megoldása a mai napig nem született meg. A volt kiemelt operatív főnyomozó minden apró részletre kiterjedő magyarázatot adott a médiavállalkozó, Fenyő János meggyilkolásával kapcsolatban a tettestől egészen a megbízó(k)ig...