Az ELTE Büntető Eljárásjogi és Büntetés-végrehajtási Jogi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára szerint az ügyészség abban hibát követ el, hogy az ügyben nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy a közvéleményt megnyugtassa, hiszen jóval enyhébb súlyú ügyekben is rendeltek már el letartóztatást.
Korábban Hack Péter a Népszavában reagált arra, hogy Völner Pál ügyvédje nemrég közölte, törvénytelen volt a politikus elleni titkos információgyűjtés, mielőtt felfüggesztették a mentelmi jogát. Most a tanszékvezető az ATV Start című műsorában azt mondta: a mentelmi jog nem arról szól, hogy kivonunk valakit a jog hatálya alól, hanem arról, hogy ne lehessen akadályozni őket a munkájukban.
Kifejtette, hogy a felfüggesztésre akkor van szükség, ha valamilyen gyanú felmerül, és azt közölni kell. Szerinte abszurd lenne, ha egy képviselőt vagy minisztert le akarna hallgatni a rendőrség korrupció miatt, de előbb mindezt az országgyűlés plénuma elé vinnék, ahol döntenek a mentelmi jog felfüggesztéséről - innentől kezdve ugyanis már nem lenne értelme a lehallgatásnak, hiszen az illető tudja, hogy lehallgatják. Hack Péter úgy fogalmazott: ez a kijelentés szerinte egy félreértés volt Völner ügyvédje részéről.
A törvény értelmében nem azt kell indokolni, miért nem tartóztatnak le valakit, hanem azt, hogy miért igen - mondta a tanszékvezető azzal kapcsolatban, hogy miért nem rendelték el az ügyben Varga Judit igazságügyi miniszter helyettese, Völner Pál államtitkár letartóztatását. Szerinte az ügyészség abban hibát követ el, hogy ebben az ügyben nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy a közvéleményt megnyugtassa, hogy szabályszerűen zajlik az eljárás, hiszen nagyon sok alkalommal megtörtént, hogy jóval enyhébb súlyú ügyekben is rendeltek már el letartóztatást. Mint mondta, ez az ügy az igazságszolgáltatás kulcsszereplőit érinti, ahol az egész igazságszolgáltatás integritása forog kockán. |