Az OTP Bank Nyrt. hamis magánokirat felhasználása miatt feljelentést tett ismeretlen tettes ellen, a 99 Mozgalom finanszírozási ügyében, amely Karácsony Gergelyt is támogatta. Úgy tudni, hogy pénzmosás miatt is nyomoz a rendőrség.
A korrupcióval, pénzmosással hivatali visszaéléssel és még számos bűncselekménnyel gyanúsított bírósági végrehajtói kar elnöke ellen bizonyítékok tárházát vonultatta fel a nyomozó hatóság, lehallgatások mutatják, hogy lefizetett egy államtitkárt, és más végrehajtók kinevezését segítette, cserébe, ha azok visszacsorgattak számára pénzt.
Szerdán is folytatta a Blikk a Völner-Schadl ügy nyomozati hanganyagainak publikálását, az egyik, leplezett eszközzel rögzített beszélgetés témája - egyebek mellett - az volt, hogyan kezdeményezett találkozót Schadl György Varga Judit igazságügy-miniszterrel.
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség előnyért hivatali kötelességet megszegve, üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt hallgatta ki gyanúsítottként a polgármestert és két társát.
Egy 320 lóerős, tűzpiros Porsche Cayman S sportautót, valamint egy szintén piros Mini Cooper Countryman All4-t is lefoglalt a rendőrség Völner Pál korrupcióval vádolt fideszes ex-államtitkár fiától. Szeptemberben, amikor kiderült, hogy bankszámlákat, részvényeket, ingatlanokat, autókat és céges üzletrészt is zár alá vettek, Völner azt mondta, „történelemkönyvekben fordul elő olyan, hogy családtagokat büntettek meg, ítélet nélkül”.
A Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós és vagyon elleni bűncselekmények, valamint pénzmosás miatt nyújtott be vádiratot dr. Schadl György és huszonegy társa - köztük dr. Völner Pál volt államtitkár - ellen a Fővárosi Törvényszéken.
A Debreceni Törvényszék 2022. május 5-én - másodfokon - jogerős ítéletet hozott abban a büntetőügyben, amelynek egyik vádlottja Álmosd korábbi polgármestere, a kezdetben fideszes Köteles István, míg a másik vádlott a település volt jegyzője.
A Központi Nyomozó Főügyészség hivatali vesztegetés elfogadása bűntette és más bűncselekmények gyanúja miatt a mai napon őrizetbe vette a Pénzügyminisztérium három, pályázatkezelő munkatársát.
A Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós bűncselekmények miatt nyomoz a zuglói fizetős parkolási rendszerrel kapcsolatos visszaélések ügyében.
A Szegedi Járási Ügyészség letartóztatását indítványozta annak a három férfinak, akik egy munkásszálló építése során okoztak 222 millió forint vagyoni hátrányt az állami költségvetésnek.
Az ELTE Büntető Eljárásjogi és Büntetés-végrehajtási Jogi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára szerint az ügyészség abban hibát követ el, hogy az ügyben nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy a közvéleményt megnyugtassa, hiszen jóval enyhébb súlyú ügyekben is rendeltek már el letartóztatást.
A feljelentést hivatali visszaélés bűntette miatt a Központi Nyomozó Főügyészség meg nem nevezett ügyésze, illetve ügyészei ellen tették.
„Amíg a DK politikusai a rendszerváltás utáni magyar politikatörténet egyik legnagyobb korrupciós botrányában újabb és újabb szálakat derítettek fel, addig a kézivezérelt ügyészség béna kacsaként szemlesütve hagyja, hogy az ügy fő gyanúsítottja, Völner Pál szabadlábon mászkáljon” - áll a párt közleményében.
A Publicus Intézet a Népszavának készített közvélemény-kutatásából kiderül, hogy sokak szerint Varga Judit igazságügyi miniszter is felelős helyettese hibájáért. A megkérdezettek kevesebb mint fele úgy látja, hogy megállapítható a miniszter felelőssége. Az ellenzéki válaszadóknak 84 százaléka, a kormánypártiaknak pedig 22 százaléka vetette fel a tárcavezető felelősségét.