A Privátkopó bűnügyi portál folytatja tegnap elindított cikksorozatát, amelyben az osztrák többségi tulajdonban álló Alfa (korábban Aegon) Biztosító Zrt. működésével összefüggésben felmerült visszásságokat mutatja be az olvasóközönségnek. Mostani cikkünk témája: hogyan (nem) védi a visszaélés-gyanús eseteket bejelentő személyt a társaság, különösen, ha a bejelentésekben a biztosító felsővezetésének, „top team”-jének tagjai is érintettek. A lap forrása, állításait bizonyítandó, több mint 100 oldal dokumentumot, valamint több tucatnyi chatbeszélgetésekről készült képernyőfotót adott át a szerkesztőségnek.
Korábbi akcióinkban már elfogták a kiskunhalasi családfőt, aki a gyanú szerint drogot terjesztett a városban. A piaci rést a családtagok töltötték be, most őket is lekapcsolták a zsaruk.
Nem bűncselekmény hiányában döntött dr. Kiss László óbudai polgármester letartóztatásának megszüntetéséről nem jogerős végzésében a bíróság - ezt a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közölte, nyolc pontban pontosítva, illetve cáfolva a továbbiakban szabadlábon védekező DK-s politikus nyilatkozataiban szereplő egyes állításokat.
„A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) vagy más hivatalok, szervezetek tettek feljelentést a Diákhitel Központ szerződéseivel, működésével kapcsolatban 2023. december 31. előtt?” - kérdezte Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésztől.
Egy gárdonyi asszony több mint félmillió forintot utalt át egy csalónak, aki a lányának adta ki magát.
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített költségvetési csalás bűntette miatt vádat emelt egy 4 éven át működő, fiktív számlák kiállításával foglalkozó bajai bűnszervezet tagjai és a bűnszervezettől fiktív számlákat befogadó cégek ügyvezetői ellen.
Vádat emelt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség azzal a volt Hajdú-Bihari rendvédelmi dolgozóval szemben, aki tavaly szeptemberben elgázolt egy biciklist, majd levette eszméletlen áldozatáról a fényvisszaverő mellényt, hogy elkerülje a felelősségre vonást.