A Kecskeméti Járási Ügyészség költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt vádat emelt egy vállalkozóval szemben, aki az elvégzett munkákról ismerőse cégadataival visszaélve állított ki számlát, így kerülve el az adózást.
Az államnak közel 2 milliárd forint vagyoni hátrányt okozó áfa- és járulékcsalási ügyben hozott - első fokú - ítéletet a Budapest Környéki Törvényszék június közepén. A büntetőügy lényege szerint Forbauer József I. rendű vádlott a 2017-2020 években egy olyan céghálózatot működtetett, amelybe tartozó cégek - adóminimalizálás céljából - fiktív számlákat állítottak ki valós, elsősorban vagyonvédelmi és takarítási tevékenységet folytató gazdasági társaságok részére, amelyek a valótlan tartalmú számlák felhasználásával csökkentették az áfa-, és a járulékfizetési kötelezettségüket, ezáltal megkárosították a központi költségvetést.
Egy gárdonyi asszony több mint félmillió forintot utalt át egy csalónak, aki a lányának adta ki magát.
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített költségvetési csalás bűntette miatt vádat emelt egy 4 éven át működő, fiktív számlák kiállításával foglalkozó bajai bűnszervezet tagjai és a bűnszervezettől fiktív számlákat befogadó cégek ügyvezetői ellen.
A tettét beismerő két csalóval szemben a bíróság az előkészítő ülésen börtönbüntetést szabott ki.
A Kaposvári Járási Ügyészség jelentős értékre üzletszerűen elkövetett pénzmosás bűntette miatt emelt vádat egy, a húszas éveiben járó ózdi férfival szemben, aki internetes csalásokból származó összegeket fogadott a bankszámláján, majd vett fel készpénzben a megbízójának - közölte a Somogy Vármegyei Főügyészség.
Idős férfit csaptak be a csalók, de a rendőri szervek összehangolt munkája gyors eredményt hozott - a budapesti nyomozók még aznap elfogták a pénzt átvevő ukrán férfit, és megtalálták nála a kicsalt összeget.
Három szervezett bűnözői csoport által kiépített számlázási láncot leplezett le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) bűnügyi igazgatósága, a Budapesti Nagybani Piacon tevékenykedő elkövetők jelentős, több mint 11,5 milliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek - a NAV Bűnügyi Főigazgatóság főigazgató-helyettese sajtótájékoztatón, kedden, Budapesten.
Gyanútlanul vette fel telefonját a napokban egy Pest vármegyei nő. Bár a szám nem volt ismerős, a hölgy nem tartotta gyanúsnak, hogy külföldi vonalról hívták. A telefonáló megnyerő, női hangon mutatkozott be rendőr századosként, aki a kibervédelemtől kereste.
Az ügyészség gyorsított eljárásban bíróság elé állított egy férfit, aki 80 000 forintot fogadott el azért, hogy munkaköri kötelességét megszegve, a szennyes ruhák közé rejtve bejuttasson egy mobiltelefont az egyik büntetés-végrehajtási intézetbe.
Az utcán füvet nyíró férfitől csalt ki 178 000 forintot hamis indokkal egy társaság az egyik Tolna vármegyei településen. Állításuk szerint a fűnyírás miatt felpattanó kavics törte be az autójuk szélvédőjét.
Őrizetbe vette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a budapesti nagybani piac egyik legbefolyásosabb vállalkozóját. A férfi neve már évekkel ezelőtt szerepelt egy vallomásban, amiben egy együttműködő gyanúsított azt állította róla, hogy az „üzletember” társaival egy komoly bűnszervezetet irányít.
A Pécsi Fellebbviteli Főügyészség indítványának megfelelően bűnösnek mondta ki - hűtlen kezelés bűntettében - a Pécsi Ítélőtábla a Töröcskei István nevével fémjelzett Széchenyi István Hitelszövetkezet volt vezetőit.
Megkezdődött a Szegedi Járásbíróságon annak a nőnek a pere, akinek az irányításával a vád szerint több mint 43 millió forintnyi oktatási normatívát vettek igénybe felnőttoktatási intézményekben ténylegesen nem tanuló diákok után.
A Pécsi Járási Ügyészség minősített csalás bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat két férfi ellen. Egyiknek a felesége egy idős német férfit vert át szerelmet színlelve, miközben a nőt a férje irányította, míg a nő sógora a kicsalt pénz egy részét fektette be.