2014 októberében önkormányzati választást tartottak az országban, így a Nógrád megyei Bátonyterenyén is. A település alpolgármestere, Horváth Tibor bejelentette, független polgármesterjelöltként indul a választáson - a hivatalban lévő polgármesterrel, a fideszes Nagy-Majdon Józseffel szemben. Horváth egy nejlonszatyornyi kompromittáló dokumentumot gyűjtött össze Nagy-Majdon tevékenységével kapcsolatban, amit elküldött Kubatov Gábornak, a Fidesz alelnök-pártigazgatójának. Ezt követően furcsa dolgok történtek Bátonyterenyén… Kubatov kedvenc gyilkosa tovább mesél. (Helyreigazítás a cikk végén.)
A Magyar Nemzeti Arcvonal elnevezésű szervezetet érintő ügyben emelt vádat a Fővárosi Főügyészség. A szélsőséges politikai nézeteket valló szervezetet érintő akciókban és házkutatásokkor a rendőrök 2016 őszén lőfegyvereket, lőszert és robbanóanyagot is találtak. Az ügynek összesen nyolc vádlottja van.
Felfüggesztette Demszky Gábor volt főpolgármester egykori bizalmasa, Mesterházy Ernő Balin található luxusvillaparkja ügyében folytatott nyomozást a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) - értesült a PestiSrácok.hu. Úgy tudjuk, a nyomozás magyarországi szálát már befejezték, de az eljárás azért akadt meg, mert az ügyészség jogsegélykérelemmel fordult egy külföldi (feltételezhetően az indonéz) hatósághoz, amelytől, ha bizonyító erejű adatokat kapnak a magyar szervek, végre a gyanúsítások is megtörténhetnek. A Privatkopo.hu korábban több alkalommal foglalkozott Mesterházy külföldi „ingatlanportfóliójával”.
A Szegedi Törvényszék hétfőn, délután ismét előzetes letartóztatásba helyezte Czeglédy Csabát, akinek a sajtó kamerái előtt vezetőszíjon, bilincsben kellett végigvonulnia. Az előzetes letartóztatást 30 napra rendelték el.
Ismét előzetes letartóztatásba kerülhet ma Czeglédy Csaba, a szocialisták politikusa, akit szombaton gazdasági csalással is meggyanúsítottak a pénzügyi nyomozók. Az eddig bűnszervezet vezetőjeként, mintegy 6,3 milliárd forint kárt okozó költségvetési csalás miatt gyanúsított Czeglédy ismételt őrizetbe vétele előtt egy lapinterjúban utalt arra, hogy vannak információk a kormányfő állítólagos svájci bankszámlájáról, amelyről korábban Gyurcsány Ferenc beszélt.
Pénteken, este ismét őrizetbe vették a korábban különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással gyanúsított, és a tavaly nyár óta tartó előzetes letartóztatásból mentelmi joga miatt csütörtökön szabadult Czeglédy Csabát, aki független jelöltként indul az országgyűlési választáson Szombathely 1-es számú választókerületében.
Czeglédy Csaba csütörtökön szabadlábra került: az ügyészség közölte, hogy - jogszabályi kötelezettségének eleget téve - megszüntette a több mint hatmilliárdos, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással gyanúsított politikus-ügyvéd előzetes letartóztatását. Ugyanis miután hivatalosan igazolást nyert, hogy Czeglédyt jogerősen képviselőjelöltként nyilvántartásba vették, a képviselőkkel azonos mentelmi jog illeti meg. A Csongrád Megyei Főügyészség Czeglédy mentelmi joga felfüggesztésének indítványozására tett előterjesztést a Legfőbb Ügyészség felé.
Több közös cége is volt Csongrád megye fideszes országgyűlési képviselőjének, B. Nagy Lászlónak és egy büntetőeljárás alatt álló vállalkozónak, Faragó Attilának. Ő az a férfi, aki százmilliós kenőpénzek elfogadásával vádolja az MSZP-s Botka Lászlót és néhai Toller Lászlót.
Orbán Viktor miniszterelnök újra lovas nemzetté nyilvánította a magyart, miután átadták a Nemzeti Lovardát. Közben a Hír TV Privátszféra című műsorának ifjabb Bozsik József, a lovasszövetség egykori szakembere a sportban tapasztalható korrupciós ügyekről beszélt.
Már akkor befolyásolhatták a pályázatokat az Elios emberei, amikor hivatalosan még nem tudhattak a közvilágítási közbeszerzésekről - derül ki azokból a levelekből, amelyeket az Európai Csalás Elleni Hivatal küldött két érintett városnak. A társaság vezetése nemcsak hogy idő előtt megismerhette a közbeszerzéseket, de a cég embere beleírhatott a városok pályázatába is.
Az OLAF nyomozás részletei alapján egyre jobban erősödik az a gyanú, hogy Tiborcz István, Orbán veje, a miniszterelnök lányának, Orbán Ráhelnek a férje volt a feje és legnagyobb haszonélvezője annak a bűnszervezetnek, amely feltételezhetően több milliárd forintos kárt okozott közbeszerzési csalásaival a magyar adófizetőknek. Bár a Fidesz igyekszik Simicska Lajosra kenni a „fekáliát” (aki egyébként egyáltalán nem makulátlan, hosszú ideig a Fidesz pénzcsinálója volt, több zűrös ügyben alakított főszerepet), azonban a veszprémi milliárdos a dokumentumok szerint egy fillért sem vett ki a cégből - ellentétben Tiborcz Istvánnal.
A Mosonmagyaróvári Járásbíróság társtettesként, folytatólagosan elkövetett sikkasztás bűntette miatt két év - öt év próbaidőre felfüggesztett - szabadságvesztésre, és ötszázezer forint pénzbüntetésre ítélte dr. Kovács Tamás elsőrendű vádlottat, a mosonmagyaróvári MSZP önkormányzati képviselőjét, aki korábban a párt helyi elnöke is volt.
A miniszterelnök vejéhez, Tiborcz Istvánhoz is kötődő Elios-ügyhöz hasonlóan a teljes támogatási összeg visszafizetését javasolta az Európai Unió csalás elleni hivatala, az OLAF Homolya Róbert ügyében
Két világlap, az amerikai New York Times és a brit Guardian is címlapon foglalkozott azzal, hogy míg Magyarországon Orbán Viktor évek óta Brüsszel ellen hangolja a választóit, közben családtagjai és oligarchái uniós finanszírozású pályázatokon gazdagodnak meg. Méghozzá bődületes mértékben: a New York Times által idézett becslések szerint Orbán oligarchái - Tiborcz István, Mészáros Lőrinc, Garancsi Tibor, és korábban Simicska Lajos - 2010 és 2016 között az uniós támogatások legalább 5 százalékát, azaz legkevesebb 2,5 milliárd eurót „szereztek meg”, míg a Guardian arra emlékeztet, hogy Mészáros Lőrinc cégei bevételeinek a négyötöde Brüsszelből érkezik. „Orbán szövetségesei pénztárgépnek használják az EU-t” - áll a Guardian címlapján.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) feljelentése alapján a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai 2018. február 12-én - hivatali visszaélés megalapozott gyanúja miatt - előállították, kihallgatták, majd őrizetbe vették B. Imre 35 éves kormánytisztviselőt, a Belügyminisztérium Önkormányzati Államtitkárság Önkormányzati Gazdasági Főosztály Vagyongazdálkodási és Településüzemeltetési Osztály munkatársát. A kormánytisztviselő abban segédkezett, hogy a Belügyminisztérium vis maior alapjából önkormányzatok jogosulatlanul jussanak forrásokhoz.