Költségvetési csalás miatt vádat emelt a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség Nobilis Kristóf ellen az Agrárminisztériumot érintő, több mint kétmilliárd forintos hűtlen kezeléssel összefüggő ügyben.
A Fővárosi Törvényszék október 22-én tartott előkészítő ülést annak a három férfinak az ügyében, akiket a „Muzsikáló Magyarország 2018” pályázattal kapcsolatban vesztegetés elfogadásának bűntettével vádol az ügyészség. A vádirat szerint egy, a magyarországi cigányzene támogatására és népszerűsítésére irányuló pályázatban a közalkalmazotti jogviszonyban lévő I., II. és III. rendű vádlott több alkalommal jogtalan előnyt, azaz „visszacsorgatást” kért a pályázatban nyertes éttermekben játszó zenészektől.
Az ügyészség fellebbezésére súlyosították a büntetését annak a szécsényi férfinak, aki társaival hamis munkáltatói igazolások benyújtásával akart kölcsönöket felvenni egy pénzintézettől. Társával összesen 14 millió forinttal akarták megkárosítani a hitelező társaságot.
Két egészségügyi intézményt érintő, félmilliárd forintot meghaladó kárértékű csalássorozat ügyében több mint ötven gyanúsítottat hallgattak ki a budapesti gazdaságvédelmi nyomozók. Az eljárás során többek között egy jachtot is lefoglaltak.
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt folytat nyomozást a büntetés-végrehajtási intézetbe tiltott módon bevinni tervezett tárgyak ügyében.
A Győri Fellebbviteli Főügyészség álláspontjával egyezően a másodfokú bíróság is bűnösnek találta azt az orvost, aki éveken keresztül vesztegetési pénzt fogadott el.
A Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség vádirata alapján elítélték - első fokon - azt a férfit, aki a börtönből szervezett és követett el csalásokat. A bíróság a társai bűnösségét is megállapította. Az ügyészség több vádlott esetében súlyosításért fellebbezett.
Fordulat történt az elmúlt évek egyik legnagyobb számlagyárbotrányában, amelynek főszereplői ellen februárban emelt vádat a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség. A mintegy 300 milliárd forintos becsült vagyonnal rendelkező Fidesz-közeli üzletember, Jellinek Dániel terhelő vallomást tett önmagára.
Egy 54 éves nő az interneten került kapcsolatba egy, magát Jemenben dolgozó orvosnak kiadó férfival. Ismerkedni kezdtek, a férfi nagyon kedvesen udvarolt, majd hamar megbeszélték, hogy eljön Magyarországra meglátogatni újdonsült szerelmét. Ehhez különböző összegeket kért kölcsön.
A Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség 2020 májusában emelt vádat egy volt ügyvéddel szemben 4 rendbeli, különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette, különösen nagy értékre üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette, és több jelentős kárt okozó csalás bűntette miatt - tudta meg a Privátkopó bűnügyi portál.
Magyarországon először csapott le aktívan tevékenykedő "nigériai csalókra" a rendőrség - jelentette be Álmos Gergő, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kiberstartégiai Osztályának vezetője, Budapesten. Elmondta, a sértettek között volt olyan, akitől 71 millió forintot csaltak ki.
Csomagküldős csalások miatt volt nemzetközi elfogatóparancs érvényben a 27 éves ukrán fiatalemberrel szemben.
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy 35 éves nővel szemben, aki postavezetőként több mint 7 millió forintot csalt el az ügyfelektől.
A Győri Fellebbviteli Főügyészség sikeresen indítványozta a büntetése súlyosítását annak a nőnek, aki másfél millió forintot kért egy házaspártól azért, hogy 30 millió forint Európai Uniós pályázati pénzhez juttassa őket.
A Zala Vármegyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette miatt indítványozta három személy letartóztatását. Az elkövetők 2021 májusától működtettek egy olyan bűnszervezetet, amelynek célja az adótörvények kijátszásával történő - jogtalan - anyagi haszonszerzés volt.